Poker

Poker należy do najbardziej fascynujących gier hazardowych. Nie bez powodu nazywany jest królem kasyna. Obok takich gier jak chociażby ruletka czy blackjack stanowi nieodzowny element świata hazardu. Poker znany jest od kilu wieków i niemal od samego początku sprawiał, że gracze dzięki niemu zakochiwali się w grach hazardowych i całej otoczce związanej z kasynem i pieniędzmi.
Poker przynieść może bardzo wysokie wygrane, dlatego też coraz więcej osób interesuje się ta grą. Zainteresowanie pokerem stało się większe wraz z powstaniem pierwszych internetowych kasyn on line. Okazało się, że miłośników gry poker jest na świecie bardzo dużo. Większość z tych osób dopiero w kasynie on line, mogła zagrać w prawdziwego pokera za prawdziwe pieniądze. Okazuje się, że tysiące a nawet miliony osób, dzisiaj gra w pokera on line. Wielu z nich gra jedynie dla przyjemności, nie dla wygranych. Niemniej jednak, wygrane w pokera są bardzo wysokie i stanowią olbrzymi magnes przyciągający nowych graczy.
Internet również Tobie daje szanse, by zagrać w pokera. Wystarczy tylko, że wejdziesz z nami w świat kasyna on line i wybierzesz jedną z kilku odmian pokera. Zanim jednak zasiądziesz do gry o prawdziwe pieniądze, zapoznaj się z zasadami, jakie obowiązują graczy w grze poker. Dzięki wiedzy, jaką zdobędziesz na początku, grając pewnie, szybko staniesz się godnym gry przeciwnikiem.

„Gra oszustów”, czyli krótko o historii pokera

Pierwsza pisemna wzmianka na temat gry poker pojawiła się w roku 1864 w Ameryce. Jako pierwszy wspomniał o pokerze jego odkrywca, pisarz Jonathan Green. Gra, którą odkrył Green, tylko po części przypomina dzisiejszego pokera. Gdy grę odkrył Green, była ona jedynie rozrywką biednych ludzi, którzy szukali w niej sposobu na zarobek. Pierwszy raz zetknął Green zetknął się z grą, na statku płynącym po rzece Missisipi. Pisarz, zauważył, że pasażerowie statku chętnie spędzają czas przy grze w karty. Zauważył również, że gra stanowi doskonałą przykrywkę do oszukiwania i okradania ludzi.
Green opisując grę i jej zasady, nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo ta gra oszustów, wpłynie na cały świat hazardu. Poker, którego nazwę Green zaczerpnął od francuskiej gry karcianej „poque”, szybko stał się ulubioną rozrywką całej ameryki. Zaczęła grać w niego nie tylko biedota, ale także elita.
Poker szybko znalazł się na liście najpopularniejszych gier hazardowych. Przez dziesiątki lat przyczynił się do zdobywania fortun przez największych miłośników tej gry.
Obecnie, dzięki temu, że w pokera można grać online, wszyscy chętnie uczą się jego zasad i próbują swoich sił w grze. Na całym świecie organizowane są mistrzostwa i turnieje pokera, w których padają wielomilionowe wygrane.
Popularne odmiany pokera:

 • Texas Holdem
 • Draw Poker
 • Ace to 5 triple Draw
 • 2 to 7 triple Draw
 • 2 to 7 single Draw

Zasady w grze poker

Materialne korzyści z gry można osiągnąć jedynie wówczas, gdy rozumie się istotę gry. Poker to gra, która wymaga od swoich graczy umiejętności i doświadczenia. Nie jest to gra opierająca się na ślepym szczęściu. Poker jest grą, w której trzeba myśleć podczas całej rozgrywki, grać taktycznie i wykonywać przemyślane ruchy. Bez odpowiedniego przygotowania do gry, poker może okazać się prawdziwą zgubą. Warto, więc mieć na uwadze, że w pokerze liczy się doświadczenie. Tylko w ten sposób można zgarnąć pieniądze od innych graczy. Pamiętaj, że gra toczy się przeciwko innym graczom, których umiejętności nie znasz, a które oni, mogą przed Tobą ukrywać.

Poker to gra karciana, w której używana jest talia, składająca się z 52 kart. Krupier przy pierwszym rozdaniu rozdaje po 5 kart każdemu graczowi. Gracze obstawiają każde rozdanie z osobna podbijając stawki, które są na stole. Każdy gracz, ma prawo wszystkie 5 kart wymienić na nowe lub też wymienić tyle ile uważa za stosowne, czyli tylko jedną, dwie itp.
Gracz podczas gry może:

 • Pas – zrezygnować z dalszej gry
 • Sprawdzić – wyłożyć karty na stół i sprawdzić karty u pozostałych graczy, co prowadzi do zakończenia rozgrywki.
 • Przebić – podbić istniejące stawki na stole
 • Wymienić – wymienić karty na inne. Gracz może wymienić jedną, dwie, trzy, cztery czy wszystkie pięć kart.

Wszystkie ruchy, jakie wykonuje podczas partii gracz, mają za zadanie stworzyć zwycięski układ kart. W grze poker, zwycięża ten gracz, któremu udaje się zdobyć największy układ wśród wszystkich uczestniczących w grze graczy.

Układy kart w pokerze:

 • Royal Flush (poker królewski) – to układ kart: dziesiątka, walet, dama, król, as w jednym kolorze. Gracz, który ma w ręku pokera królewskiego, powinien grać o wszystko.
 • Straight, Flush (poker) – to układ kolejno ułożonych wg wartości kart w tym samym kolorze.
 • Four of a Kind (kareta) – to układ czterech identycznych figur.
 • Full House (ful) – to zestawienie pary i trójki. Wartość trójki decyduje podczas porównywania fuli.
 • Flush (kolor) – to pięć kart o tym samym kolorze. Gdy jest remis, wygrywa gracz, który ma najwyższą kartę wchodzącą w skład koloru.
 • Straight (strit) – to zestawienie pięciu kolejno ułożonych wg wartości kart innego koloru. Pamiętaj, że As może otwierać i zamykać strity: niski: A, 2, 3, 4, 5, wysoki: 10, J, Q, K, A
 • Three of a Kind (trójka) – to układ trzech identycznych kart i dwóch kart, które nie tworzą pary i mają inną wartość niż trójka.
 • Two Pairs (dwie pary) – to zestawienie dwóch par kart identycznej wartości i piątej karty, która ma zupełnie inną wartość. Silniejszy układ w przypadku remisu, określany jest przez wyższą parę.
 • One Pair (para) – to układ tworzący dwie karty tej samej wartości oraz trzy karty, które nie tworzą z parą żadnych układów.
 • High Card (wysoka karta) – to układ, w którym As jest najwyższą karta. Jeśli jest remis, o następna karta decyduje o wygranej. Jeżeli drugie karty też dają remis, decyduje kolejna itd.

Bez znajomości wszystkich układów, gracz nie ma, co zasiadać do gry. Umiejętność stworzenia takich układów, szybkie oszacowanie sytuacji w ręku, to umiejętności, które każdy gracz powinien w sobie wyćwiczyć zanim zasiądzie do gry. Dzięki znajomości i rozumieniu zasad gry, początkujący gracz ma szanse na ciekawą grę.

Jak wygrać w pokera?

Odpowiedź wydaje się banalnie prosta. Należy przede wszystkim grać, często i dużo. To ważne, ponieważ najlepsi pokerzyści spędzają całe lata na doskonaleniu w sobie umiejętności gry. W grze poker, oprócz znajomości zasad, należy też umieć się odpowiednio zachowywać przy stole. Zawodowi gracze są mistrzami blefu, potrafią wygrywać nawet wtedy, gdy w ich rękach są mało atrakcyjne karty. Takiej sztuki uczą się przez lata. Oczywiście poker to hazard, a w nim wszystko jest możliwe.
Jeżeli chodzi o szczęście, to wszystkim początkującym graczom, raczej ono nie dopisuje. Ci, którzy w nie wierzą, powinni spróbować szczęścia w ruletce czy innej grze losowej. Poker to gra dla wytrwałych graczy, prawdziwych zawodowców, którzy zamiast na szczęście, liczą na swoje zdolności.
Z naszej strony, możemy podpowiedzieć Ci, że w pokera, szczególnie na początku należy grać ostrożnie. Nie warto na przykład na siłę próbować odgrywać się na kimś, kto zgarnął nam sprzed nosa, nasze pieniądze. Grając rozważnie na pewno stracisz mniej, a być może nawet coś wygrasz. Tak czy inaczej, żeby wygrać, trzeba grać.
Przekonaj się sam, jak wciągający jest poker internetowy. Zapraszamy serdecznie do kasyn oferujących grę w pokera online w swoich poker roomach!